METODA MEDYCYNY NATURALNEJ

Bioenergoterapia poszukuje przyczyny choroby w zakłóceniach w przepływie energii w organizmie, będącej podstawą życia każdego stworzenia. Uznaje, że zaburzenia (zbyt niski poziom energii lub jej nierównomierne rozłożenie) skutkują problemami zdrowotnymi na poziomie ciała i psychiki. Widać je najpierw w aurze, czyli w polu energetycznym człowieka, dopiero potem w postaci choroby, np. chorób autoimmunologicznych, raka, depresji. Wraz ze śmiercią energia zanika.  Zdrowy organizm jest w stanie równowagi energetycznej, czyli homeostazy.

Bioenergoterapia patrzy na człowieka całościowo, a nie na jako zbiór symptomów i dolegliwości. I zamiast leczyć miejscowo skutki, jak to robi medycyna konwencjonalna, wspomaga organizm w walce z chorobą i uaktywnia jego naturalne zdolności regeneracyjne. Leczy więc człowieka, nie chorobę. Nie wymaga dodatkowych badań diagnostycznych. Dodatkowo działa profilaktycznie:  poprawia  odporność organizmu, wzmacnia  system nerwowy oraz układ immunologiczny i hormonalny. Może też wcześniej niż medycyna konwencjonalna wykryć zmiany chorobowe w organizmie człowieka. Wśród najbardziej znanych bioenergoterapeutów w historii są m.in.: Stanisław Nardelli, Clive Harris, Anatolij Kaszpirowski, Bruno Groening, Ojciec Pio, Zbigniew Nowak, Agnieszka Pilchova.

 

PROCES LECZENIA

Podczas sesji uzdrawiającej bioenergoterapeuta sprawdza aurę pacjenta oraz analizuje pracę jego systemu energetycznego, składającego się, w uproszczeniu, z meridian i czakr. Następnie za pomocą bioenergii usuwa blokady w danym meridianie (przejawiające się niedoborem lub nadmiarem energii), odpowiedzialne za wystąpienie chorób ciała lub psychiki. Dąży do przywrócenie w organizmie pacjenta równowagi energetycznej. Nie jest cudotwórcą i generatorem energii, lecz pośrednikiem, korzystającym z bioenergii otaczającego   świata.

 

CHOROBY LECZONE BIOENERGOTERAPIĄ

Bioenergoterapią leczy się choroby o podłożu psychicznym, jak nerwica, depresja, lęki, bezsenność, autoimmunologiczne (np. toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa), migreny i bóle głowy, choroby układu nerwowego, oddechowego, trawiennego, moczowego, rozrodczego, skóry (m.in. łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, alergie), serca (choroba wieńcowa, miażdżyca naczyń, wysokie i niskie ciśnienie krwi, stany pozawałowe), nowotwory, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, cukrzyca, astma, epilepsja itp.

 

TERAPIA DLA ZWIERZĄT

Bioenergoterapia stosowana jest  również  do leczenia zwierząt. One, tak jak i ludzie chorują. I podobnie jak ludzie mają system energetyczny. Zabieg bioenergoterapii  może pomóc w usunięciu  blokad  energetycznych, które są przyczyną wielu chorób, a także wzmocnić siły organizmu.

Człowiek jest jednością. Zdrowie jest stanem równowagi.

Doktorzy, którzy zajmują się chorymi, powinni koniecznie zrozumieć, czym jest człowiek, czym jest życie i czym jest zdrowie, i w jaki sposób równowaga i harmonia tych elementów je podtrzymuje.

Leonardo da Vinci

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Medycyna konwencjonalna wciąż lekceważąco podchodzi do bioenergoterapii jako metody leczenia, ale współczesna nauka znajduje coraz więcej dowodów potwierdzających jej twierdzenia. Czysta energia jest uznawana przez fizykę kwantową za tworzywo, z jakiego zbudowany jest wszechświat... w tym każdy człowiek. I jak na każdą energię, tak i na system energetyczny człowieka można wpływać.

 

HISTORIA

W istnienie leczniczej energii wierzyli Hipokrates, ojciec medycyny, a także Paracelsus  w okresie średniowiecza. Jednak  koncepcja energii życiowej leży u podstaw wielu tradycji, np. Polinezejczycy mówili o niej mana,  amerykańscy Indianie - orenda, starożytni Egipcjanie używali określenia ka, Tajowie lom, Tybetańczycy Lung, Hebrajczycy rauh,  starożytni Grecy pneuma, wedyjscy Hindusi nazywali ją praną, Koreańczycy - kichol, Japończycy - ki, a Chińczycy Qi. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, liczącej  kilka tysięcy lat, oprócz układu krwionośnego czy oddechowego człowiek posiada również układ energetyczny zbudowany z meridianów (kanałów energetycznych) i czakr (centrów energetycznych), odpowiadających za funkcjonowanie poszczególnych części organizmu.  Zachwianie wewnętrznej równowagi, wywołane  zakłóceniami w przepływie energii,  powoduje  dysfunkcje organizmu. Podobnie uważali Japończycy  - japońskie słowo byo-ki (choroba) oznacza zaburzenie energii, jak też  Hindusi, których system leczenia ajurweda liczy 5 tys. lat.

Człowiek jest układem energetycznym.

Medycyna przyszłości będzie opierać się na kontrolowaniu energii w ciele.

Prof. William Tiller, Stanford Universitet

REIKI

Reiki to energia, którą człowiek otrzymuje, przychodząc na świat To także tradycyjna japońska metoda leczenia. Została zdefiniowana na początku XX w. przez japońskiego lekarza, doktora Mikao Usui, który do jej opisu włączył tzw. pięć przykazań: ,,Chociaż dziś: nie złość się, nie martw się, bądź wdzięczny, pracuj wytrwale, bądź miły dla innych.".

OSTATNIE ARTYKUŁY

Rośliny i zwierzęta żyjące stanowią także określone systemy biologiczne i energetyczne, które zachowują je do pewnego stopnia także i w momencie kiedy je spożywamy. Tak więc konsumując pokarm, otrzymujemy z niego nie tylko składniki odżywcze, ale i bioenergię. (Stanisław Wiąckowski)