Marek Klimczyk: czakra 4 ANAHATA – serca

Ośrodek serca, czyli czwarta z czakr, mieści się pośrodku ciała fizycz­nego i lekcjami na temat inteligencji emocjonalnej równoważy wszystkie pozostałe czakry zlokalizowane powyżej i poniżej.

Ośrodek ten pozwala na całkowite odcięcie się od życia albo na pełen rozkwit z wykorzystaniem współczucia Jest to miejsce, dzięki któremu możesz poznać w innej osobie wersję samego siebie. Współczucie należy do bardzo wyrafinowanych osią­gnięć emocjonalnych, które otwierają wasze ciało i łączą je z kosmosem na głęboko duchowym poziomie. Czasami otwarcie serca może być doświadczeniem przerażającym: można odczuć coś na kształt utraty samokontroli, z sercem otwartym na oścież, tonąc wręcz w pełnych emfazy informacjach. Ten ośrodek wielkiej wiedzy może dostarczyć wrażeń zarówno przytłaczających jak i upojnych. Mówi się, że sercem rządzi miłość i jest tak naprawdę. Prawdziwy sprawdzian oferowany przez życie na Ziemi to możliwość przekazania wszystkich doświadczeń za pomocą czakry serca, przy całkowitym wyzbyciu się osądów i uznaniu cudownej różnorodności życia. Dlatego też często czakra serca blokowana jest kultywowanym lękiem, który warunkuje ludzką nieufność wobec owego potężnego psychicznego połączenia. Zamknięte serce pozwala łatwiej ranić i oszukiwać innych, ponieważ połą­czenie z całym Życiem uległo upośledzeniu. Szczególnie ważne dla otwar­cia ośrodka serca są uczucia wdzięczności i uznania dla piękna życia.

Zobacz>

CZAKRA SERCA

Przednia czakra serca znajduje się z przodu serca, czyli w środku klatki piersiowej. Tylna czakra leży z tyłu. Podczas gdy czakra splotu słonecznego jest źródłem niższych emocji, czakra serca stanowi ośrodek uczuć wyższych, takich jak spokój, zgoda, radość, współ­czucie, życzliwość, uprzejmość, czułość, troskliwość, szacunek, cierpliwość, wrażliwość itp.

Pobudzając czakrę serca, można sprawić, że energia niższych emocji przeobrazi się w wyższe formy energii emocjonalnej. Dlatego pacjenci chorzy psychicznie mu­szą przez kilka miesięcy stosować dwa razy dziennie medytację „Bliźniacze Serca”(„Pokoju dla Świata”). Najlepiej robić to codziennie do końca życia.
W akupunkturze można uspokoić osobę w stanie hi­sterii, stymulując określone punkty akupunktury, co z kolei uaktywnia czakrę serca.
Gdy podczas uzdrawiania pranicznego chcesz pacjenta uspokoić albo zwiększyć jego receptywność, powinieneś pobudzić czakrę serca. Dzięki temu zyska on poczucie wewnętrznego spokoju. Ułatwi to również oczyszczanie czakry splotu słonecznego.

W przeciwieństwie do czakry splotu słonecznego, która jest zorientowana na nas samych, czakra serca dba przede wszystkim o innych: „Jakie są potrzeby innych ludzi?”, „Jak będą się czuć?”, „Co pomyślą?”. Obie te cechy – „zwracanie się ku sobie” i „zwracanie się ku innym” – są równie ważne. Jeśli chcesz osiągnąć równowagę między fizycznym czy materialnym a duchowym aspektem swojego życia, musisz w takim samym stopniu rozwijać czakry splotu słonecznego i serca.

Jeżeli czakra serca jest zbyt pobudzona, a czakra splotu słonecznego niedostatecznie, inni ludzie mogą cię zdominować, skrzywdzić lub wykorzystać. Jeśli natomiast czakra splotu słonecznego jest nadaktywna, możesz popaść w egoizm i stać się bezwzględny. Aby człowiek mógł zachować zdrowie psychiczne, stan obu czakr powinien być zrównoważony. Trzeba utrzymywać harmonię między życzliwą miłością a troską o własny interes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *