Przepuklina żołądka- naturalne sposoby leczenia

Przepuklina przełyku – naturalne sposoby leczenia

Nadwaga oraz ciąża to czynniki mogące przyczynić się do pojawienia się przepukliny rozworu przełykowego. Bardzo ważne w takiej sytuacji jest utrzymywanie odpowiedniej diety.

Przepuklina wślizgowa żołądka to dolegliwość polegająca na przesunięciu się żołądka ku górze, wskutek czego część żołądka zamiast w jamie brzusznej znajduje się w klatce piersiowej.

www.bioterapiaklimczyk.pl

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci nieco bliżej o dolegliwości, jaką jest przepuklina wślizgowa żołądka. Dowiesz się, czym jest, jakie istnieją naturalne sposoby leczenia jej oraz podamy Ci inne interesujące fakty.

Przepuklina przełyku, rozworu przełykowego – czym jest i jakie powoduje objawy?
Przełyk jest połączony z jamą brzuszną niewielkim otworem zwanym rozworem przełykowym. Gdy osłabia się on, mogą się pojawić rozmaite objawy.

Niektóre z objawów, jakie wywołuje przepuklina rozworu przełykowego to:

Ból i pieczenie w klatce piersiowej
Nadmierne wzdęcia
Refluks żołądkowy
Kaszel
Palpitacje serca
Otyłość
Silne skurcze żołądka
Wymioty
Dlaczego pojawia się przepuklina rozworu przełykowego? Przyczyn może być wiele. Najczęstsze z nich to:

Nadmierny wysiłek na obszarze klatki piersiowej, na przykład podnoszenie ciężarów
Zaniedbana ciąża
Niewłaściwa postawa ciała (silne i ciągłe garbienie się)
Zaparcia
Używanie wyrobów tytoniowych
Przedłużający się stres
Często odczuwany niepokój i lęk
Wiotczenie mięśni
Dolegliwość możemy podzielić na dwa rodzaje:

www.bioterapiaklimczyk.pl

Przepuklina wślizgowa
Jest to najczęściej występujący rodzaj przepukliny rozworu przełykowego. Występuje, gdy przełyk swobodnie przemieszcza się w rozworze przełykowym z udziałem otrzewnej. Osłabia się też zwieracz dolny przełyku, a wpust żołądka zaczyna znajdować się powyżej przepony.

Przepuklina około przełykowa
Rzadziej występująca forma schorzenia. Występuje, gdy do klatki piersiowej przemieści się dno żołądka oraz jego wpust.

W najbardziej skrajnych przypadkach, może wystąpić połączenie obu tych dolegliwości naraz.

Przepuklina rozworu przełykowego – wskazówki i naturalne remedia
Dzięki poniższym radom i zmianom w codziennych nawykach będziesz w stanie zmniejszyć, całkowicie wyleczyć bądź zapobiec tego rodzaju dolegliwości.

Zmniejsz stres
Wysoki, stale utrzymujący się poziom stresu powoduje wiele problemów, między innymi może sprawić, że pojawi się u nas przepuklina rozworu przełykowego. Jeżeli odczuwasz pod denerwowanie, masz wiele zmartwień, nie śpisz dobrze i przytłaczają Cię problemy, bardzo prawdopodobne, że dotknie Cię ta dolegliwość.

Postaraj się zadbać o odpoczynek i relaks. Pamiętaj, że masz tylko jedno życie i Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jest ponad pracą, pieniędzmi czy chociażby korkiem ulicznym, który tak bardzo Cię denerwuje.

Aby obniżyć poziom odczuwanego przez Ciebie stresu możesz spróbować medytacji, taichi, yogi bądź chociażby weekendu za miastem. Doskonałym pomysłem jest również tak zwane nic nierobienie – poczytaj, obejrzyj film, wyśpij się, przygotuj dobrą kolację, zrób coś dla siebie…

Unikaj podnoszenia dużych ciężarów
Przepuklina wślizgowa żołądka może się pojawić z różnych powodów. Jednym z nich jest jednak niewątpliwie dźwiganie pokaźnych ciężarów.

Jeżeli na przykład Twoja praca wymaga od Ciebie podnoszenia dużych, ciężkich przedmiotów bądź niebawem zaczynasz przeprowadzkę, jeżeli Twoje dzieci są już duże, a mimo to nadal nosisz je na rękach, jeśli masz nawyk dźwigania ciężkich zakupów – wszystko to może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie i organizm.

Co więcej, nawyki te mogą też zaszkodzić Twojemu kręgosłupowi, rękom i miednicy. Jeżeli już musisz podnieść coś ciężkiego, pamiętaj, że należy robić to z wyprostowanym kręgosłupem, uginając kolana jak do przysiadu.

Dbaj o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę
Nadwaga i wiotczenie mięśni mogą znacznie przyczynić się do pojawienia się dolegliwości, jaką jest przepuklina rozworu przełykowego. Dlatego właśnie warto kontrolować swoją wagę i w razie potrzeby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Aby pozbyć się nagromadzonego tłuszczu i zatrzymanych w organizmie płynów, przeprowadź trzydniową oczyszczającą dietę. Jedz tylko surowe owoce i pij duże ilości wody.

Po takim oczyszczaniu Twój organizm będzie gotowy aby wprowadzić bardziej zbilansowaną i zróżnicowaną dietę. Postaraj się, żeby zawierała ona jak najwięcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych i orzechów.

Zdrowa dieta
Przyprawiaj swoje potrawy oliwą z oliwek, cytryną i octem winnym lub jabłkowym. Postaraj się ograniczyć lub całkowicie wyeliminować słodkie napoje, napoje alkoholowe, produkty smażone, pieczywo z białej mąki, żywność typu fast food i niezdrowe przekąski.

Doskonale sprawdzi się również jedna łyżka oliwy z oliwek spożywana na czczo.

Zobacz także: Dieta wegańska pomaga zrzucić kilogramy

Sięgaj po naturalne napoje
Oprócz tego, że naturalne soki są dobre i zdrowe dla każdego, istnieją pewne ich rodzaje, szczególnie przydatne dla osób, u których pojawiła się przepuklina rozworu przełykowego. Jednym z nich jest sok z marchwi, buraka i aloesu.

Możesz przygotowywać dowolne kombinacje, o ile sięgasz po środki naturalne. Owoce i warzywa można śmiało łączyć z innymi składnikami takimi jak miód pszczeli, aloes czy stewia.

Postaraj się sięgać również po mleko roślinne – na przykład mleko migdałowe. Pij zieloną herbatę – najlepiej dwie filiżanki dziennie. Pozwoli to zmniejszyć opuchliznę ciała i zmniejszyć objawy przepukliny. Służy to również jako środek zapobiegający pojawianiu się guzów oraz stanów zapalnych przełyku.

Ćwiczenia fizyczne dobieraj do swoich możliwości
Jeżeli cierpisz na przepuklinę rozworu przełykowego, być może przyjdzie Ci zrezygnować z niektórych ćwiczeń. Całkowicie należy wykreślić z listy na przykład podnoszenie ciężarów.

Zamiast tego wybieraj dyscypliny takie jak joga, pływanie, lekkie spacery, pilates, taichi i inne tego typu dyscypliny. Dzięki temu unikniesz wiotczenia mięśni i wzmocnisz je. W tym wszystkim pamiętaj jednak o jednym – słuchaj tego, co mówi Twoje ciało i nie forsuj.

Zajmuj się czynnościami, które sprawiają Ci przyjemność
Jeżeli cierpisz na depresję, jesteś przygnębiony lub wydaje Ci się, że problemy zaraz Cię zmiażdżą, czas zająć się czymś, co sprawia Ci przyjemność. Jest to również doskonały sposób na to, by zapobiec pojawieniu się przepukliny.

Jakie są możliwości? Ich lista jest nieskończona! Możesz namalować obraz, zmienić dekoracje w Twoim domu, zapisać się na kurs ogrodnictwa lub zabrać dzieci na spacer do parku.

Dwie zadowolone kobiety
Warto wykorzystać swój czas aby odwiedzić rodzinę, wpaść z wizytą do przyjaciół, dla których nigdy nie masz czasu… Możesz na przykład przygotować pyszną kolację dla ukochanej osoby, choć dziś wcale nie przypada Wasza rocznica.

Jeśli masz ochotę, idź na kurs tańca, zadbaj o artystyczną część Ciebie, czytaj książki, które Cię interesują bądź zrób cokolwiek innego, co uznasz za przyjemne. Gwarantujemy, że poczujesz się znacznie lepiej.

www.krokdozdrowia.com/przepuklina-rozworu-przelykowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *