Sok z brzozy.

Sok z brzozy, znany także jako oskoła, stosuje się w medycynie ludowej jako lek przeciwnowotworowy.

Wielu wierzy także, że sok z brzozy łagodzi bóle reumatyczne i objawy choroby wrzodowej. Świeży sok z pnia brzozy, a także z jej młodych liści i pączków jest skarbnicą witamin i minerałów.

Sok z brzozy ma liczne właściwości lecznicze. Najcenniejszy jest sok pozyskiwany z pnia brzozy (oskoła, bzowina), który zawiera najwięcej witamin i soli mineralnych. Działanie zdrowotne ma także sok wyciśnięty z liści czy dojrzewających pączków brzozy.

www.bioterapiaklimczyk.pl

Kiedy powinniśmy zbierać sok z brzozy?

Na przełomie marca i kwietnia. Pozyskanie soku z liści brzozy nie jest łatwą sztuką, w związku tym najczęściej używa się ich jako okładów przy leczeniu reumatyzmu. Z kolei wyciąg uzyskiwany z dojrzewających pączków brzozy działa przeciwbólowo i przeciw gorączkowo.

Sok z brzozy łagodzi bóle reumatyczne, a w szczególności ból związany z uszkodzeniem nerwu kulszowego (rwa kulszowa). W takich przypadkach najlepiej sprawdza się maść uzyskana z soku z brzozy, którą należy wcierać w bolące miejsca.

Świeży sok z liści brzozy ma działanie moczopędne i odtruwające organizm. Sok z brzozy stymuluje proces filtracji w przewodach moczowych, przyśpiesza wydalanie moczu i złogów oraz zapobiega powstawaniu kamieni moczowych.

Regularnie pity sok z brzozy wzmacnia układ odpornościowy, a tym samym zapobiega infekcjom wirusowym, tak częstym wczesną wiosną. Powinny go pić osoby, które są bardziej podatne na zakażenia wirusowe, czyli np. małym dzieciom i osobom starszym.

Sok z brzozy w medycynie ludowej od lat jest uważany za lek zapobiegający powstawaniu raka, a szczególnie raka płuc. Z tego powodu jest on polecany nałogowym palaczom.

Sok z pączków brzozy może pomóc w zbiciu wysokiej temperatury, złagodzić bóle gardła, bóle mięśniowe i ból kości. Polecany jest osobom, które zmagają się z grypą i infekcjami grypo podobnymi.

Osoby, które zmagają się z wrzodami żołądka lub nieżytem żołądka, powinny wypić świeży sok z brzozy, który złagodzi dokuczliwe objawy chorób układu pokarmowego.

Sok z brzozy – dawkowanie. Jak stosować sok z brzozy?
Sok z brzozy zaleca się pić 3 razy dziennie – za każdym razem po ćwierć szklanki.

Taka kuracja powinna trwać od 2 do 3 tygodni.

Osoby cierpiące na anemię powinny szybko sięgnąć po sok z brzozy, który jest bombą witaminową. Szklanka tego cennego soku pomoże zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na:

potas
magnez
fosfor
wapń
żelazo
miedź
aminokwasy
witaminy z grupy B
kwas askorbinowy (witamina C)

https://bioterapiaklimczyk.pl/marek-klimczyk-witamina-c-kilka-slow-prawdy/
sole mineralne

Sok z brzozy, dzięki zawartości naturalnych przeciwutleniaczy, wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, m.in. zapobiega zakrzepicy i chorobom niedokrwiennym serca.

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-alternatywna/sok-z-brzozy-wlasciwosci-lecznicze-aa-KFNn-8MFd-cUmQ.htm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *